В Україні створюють прозорий єдиний реєстр усіх лікарських засобів
flickr.com/pahowho

В Україні створюють прозорий єдиний реєстр усіх лікарських засобів

Уряд разом з Державним експертним центром МОЗ України працює над розробкою прозорого єдиного номенклатурного реєстру всіх лікарських засобів. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

«Зараз працюємо з Державним експертним центром Міністерства охорони здоров’я України, щоб зробити прозорий реєстр з номенклатури всіх лікарських засобів», — розповів міністр Кабміну Олександр Саєнко під час зустрічі з представниками регіональних засобів масової інформації.

За його словами, це буде єдина інтегрована онлайн база, що дозволить простежити ціни закупівлі лікарських засобів усіма регіональними бюджетами, а також буде видно залишки медикаментів у лікарнях.

Саєнко наголосив на ефективності державних закупівель через систему «Прозоро». Міністр повідомив, що наразі в містах успішно працює програма «Доступні ліки», яку за дорученням Гройсмана планується поширити на сільську місцевість.

Зазначається, що на дану програму в Держбюджеті-2018 передбачено 1 млрд гривень,а на розвиток кардіологічних центрів виділено 150  млн гривень.

Нагадаємо, нещодавно в Україну прибули препарати для лікування гемофілії на 155 мільйонів гривень.

У січні Main.in.ua писав про 5 важливих змін, що вплинуть на роботу лікарів у 2018 році.