В Україні усіх підприємців хочуть зобов'язати встановити термінали
Bella Ella Boutique / Flickr.com

В Україні усіх підприємців хочуть зобов’язати встановити термінали

У Кабінеті Міністрів пропонують зобов’язати усіх суб’єктів господарювання, зокрема платників єдиного податку, встановити платіжні термінали. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на відповідний проект постанови Кабміну.

Проект постанови «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)» розробило Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

У відомстві пропонують зобов’язати усіх без винятку суб’єктів господарювання, які займаються продажем товарів (включаючи продажі дистанційним способом) або наданням послуг, забезпечити можливість безготівкових розрахунків з використанням терміналів.

Згідно з документом, пропонують встановити такі терміни для забезпечення безготівкових розрахунків:

— для торговців, які працюють на загальній системі оподаткування — до 1 липня 2018 року;
— для платників єдиного податку другої та третьої груп з торговою площею до 20 кв. м, які працюють у містах — до 1 січня 2019 року;
— для платників єдиного податку другої та третьої груп з торговою площею до 20 кв. м, а також торговців, які працюють в селах — з 1 липня 2019 року;
— для так званих підприємців-спрощенців першої групи — до 1 січня 2020 року.

Установку платіжних терміналів контролюватиме Державна фіскальна служба.

Зазначається, що нові вимоги охоплять близько 183 тис. малих і мікропідприємців.

За даними міністерства, один суб’єкт витратить понад 6 тисяч грн на установку платіжного терміналу та його обслуговування протягом першого року.