В Україні відкрили Центр реагування на кіберінциденти

В Україні з’явився Центр реагування на кіберінциденти, який займатиметься координацією роботи підрозділів кіберзахисту з різних правоохоронних структур. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час відкриття Центру у Києві. 

«В Україні створюється система захисту від кіберагресії. Сьогодні ми відкриваємо Центр реагування на кіберінциденти. Він стає фактично ядром кіберзахисту країни. Центр не просто спостерігає за розвиток кіберінцидентів, кібератак тощо, він виявляє їх на ранніх стадіях і забезпечую їхню швидку локалізацію. Центр реагування підтягує необхідні ресурси залежно від масштабів кіберагресії — Держслужбу спецзв’язку та захисту інформації, кіберпідрозділи СБУ або Нацполіції», — зазначив він.

За словами голови РНБО, Центр також здійснюватиме профілактику кібератак та готуватиме фахівців для правоохоронних структур. Турчинов додав, що для створення центру використали найсучасніші технології.

«Це координуюче ядро, що не тільки блокуватиме розвиток кіберінциденту, але й проводитиме в мережах розвідку, виявлятиме небезпечні програми, віруси ще до того, як вони почнуть активно діяти. На базі центру є навчальні підрозділи, що забезпечать підготовку кадрів для СБУ та Нацполіції. Для побудови центру використані найкращі технології, які є у світі», — резюмував він.

Турчинов поінформував, що нова структура співпрацюватиме з аналогічними центрами країн НАТО, завдяки чому значно покращиться реагування на кіберінциденти за рахунок обміну інформацією і «підтягування» обчислювальних потужностей.