В Україні випробували крилату ракету, яка вражає морські та наземні цілі
rnbo.gov.ua

В Україні випробували крилату ракету, яка вражає морські та наземні цілі

Сьогодні, 30-го січня, пройшли перші льотні випробування нової крилатої ракети українського виробництва, яка здатна з точністю уражати цілі як на суші, так і на морі. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт РНБО України.

Про успішну пробну експлуатацію ракети наземного базування повідомив секретар РНБО Олександр Турчинов. Було перевірено льотні характеристики ракети та справність роботи усіх її систем.

За його словами, техніку розробили конструктори ДП «ДержККБ «Луч» спільно з іншими оборонно-промисловими підприємствами країни.

На думку Турчинова, ракетні комплекси такого класу «є важливим фактором стримування агресора».

«Для України це дуже важлива подія, тому що після тотального роззброєння української армії відповідно до Будапештського Меморандуму, на озброєнні Збройних Сил України не залишилося жодної крилатої ракети», — написав Турчинов у Facebook.

Турчинов наголосив, що РНБО України, в обов’язки якої входить координація національної ракетної програми, поставила завдання розробити крилаті ракети морського та повітряного базування.

«Дальність дії наших крилатих ракет та їх бойове спорядження не суперечать підписаним Україною міжнародним угодам для такого виду зброї», — сказав секретар РНБО.