В Україні введуть автоматичний обмін податковими даними

З 2020 року в нашій державі розпочнеться обмін даними між фіскальними органами в автоматичному режимі. Про це повідомили на офіційному сайті Міністерства фінансів України.

Міністр фінансів Олександр Данилюк 27 вересня обговорив питання приєднання України до автоматичної системи обміну інформацією між фіскальними органами на зустрічі з представниками Організації економічного співробітництва та розвитку.

Очікується, що перший обмін податковою інформацією відбудеться за результатами 2019 року. Він буде проходити за міжнародним стандартом (Common Reporting Standard), який був розроблений Організацією економічного співробітництва та розвитку та схвалений G20.

«Така дата є цілком реалістичною. Ми розуміємо, що до того часу потрібно внести відповідні зміни в законодавство і забезпечити високі стандарти конфіденційності та безпеки даних», — повідомив Данилюк.

Під час зустрічі сторони також обговорили імплементацію плану BEPS (Base Erosion and Profit Shifting) — плану заходів щодо протидії розмивання податкової бази і виведення прибутку з-під оподаткування.

Данилюк впевнений, що візит ОЕСР поклав початок першій спільній програмі по впровадженню міжнародних стандартів щодо обміну інформацією та заходів BEPS.