В Україні зафіксовано рекордний спалах кору: за тиждень захворіли понад 1 тис. людей
rakhivnews.in.ua

В Україні зафіксовано рекордний спалах кору: за тиждень захворіли понад 1 тис. людей

Протягом останнього тижня в Україні на кір захворіло 1070 людей: 507 дорослих та 563 дитини. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на прес-службу МОЗ України.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я України, за останній тиждень 2018 року на кір захворіли 1070 людей: 507 дорослих і 563 дитини. Це найбільша кількість нових випадків захворювання, зафіксованих за тиждень, з початку спалаху кору з 2017 року.

20 квітня оперативний штаб МОЗ України з реагування на ситуацію з поширення кору в Україні прийняв рішення про розширення заходів посиленої імунізації на усі групи дітей віком до 18 років (раніше заходи посиленої імунізації поширювались тільки на дітей до 9 років).

Також Міністерство охорони здоров’я вивчає можливість проведення імунізації дорослих за епідемічними показниками з використанням вакцин, закуплених на національному рівні.

«Нагадуємо, що кір – це дуже небезпечне і заразне захворювання, ліків від кору не існує. Зупинити спалах може тільки вакцинація», – йдеться у повідомленні.

Україна вперше за останні 7 років повністю забезпечена необхідними вакцинами. Вакцина є у наявності в усіх регіонах. Наразі залишки вакцин в регіонах складають 255 тис доз. Якщо в окремому лікувальному закладі вакцина відсутня, необхідно звернутися до департаменту/управління охорони здоров’я ОДА.

Минулого тижня ще 800 тисяч доз вакцини проти кору, паротиту і краснухи, закуплених за кошти державного бюджету, прибули в Україну. Найближчим часом вакцини будуть розвезені у регіони.

Нагадаємо, в Україну завезли 800 тисяч доз вакцини проти кору.