В Україні запрацював Державний дорожній фонд
Фото патрульної поліції Ужгорода та Мукачева — facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua

В Україні запрацював Державний дорожній фонд

З 1-го січня 2018 року розпочав функціонування Державний дорожній фонд. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Facebook-сторінку міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

Омелян наголосив, що з початком роботи Фонду автодорожня галузь вперше отримає гарантоване державою фінансування.

«З 1 січня починає свою роботу Дорожній фонд. Вперше автодорожня галузь отримає гарантоване державою фінансування. В цьому році — це майже 33 млрд грн плюс окреме додаткове фінансування низки ключових магістралей більше 14 млрд грн», — повідомив очільник Мінінфраструктури.

Він пояснив, що з початку 2018-го «Укравтодор» відповідатиме лише за 50 тисяч квадратних кілометрів автомобільних шляхів. Решта 120 тисяч квадратних кілометрів, за його словами, передається на баланс областей з гарантованим фінансуванням держави з Дорожнього фонду в обсязі, що складає 35% від його надходжень.

«Тепер кожен має право і повинен вимагати від влади якісних доріг, а не кивати розчаровано на Київ», — зауважив Омелян.

Нагадаємо, відповідно до підписаного Президентом України Закону про Держбюджет-2018, який набрав чинності 1-го січня, обсяг видатків Державного дорожнього фонду затверджено у розмірі 32,9 млрд грн. Усього на розвиток доріг передбачено 47,7 млрд грн.