В Україні запрацює система електронної видачі дозволів на вантажні перевезення
flickr.com/peterolthof/

В Україні запрацює система електронної видачі дозволів на вантажні перевезення

Міністерство інфраструктури України запускає систему електронної видачі та обліку одноразових дозволів на здійснення вантажних автомобільних перевезень. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Facebook-сторінку міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

Міністерство інфраструктури України за підтримки проекту «EGIS», а також проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах -TAPAS» запустить систему електронної видачі та обліку одноразових дозволів на здійснення вантажних автомобільних перевезень.

За словами міністра, система покликана зробити процедуру видачі дозволів максимально зручною та прозорою.

Перевізники зможуть забронювати дозвіл на онлайн-порталі та отримати оригінал бланку у пункті видачі дозволів упродовж визначеного терміну.

Кожному дозволу присвоюватимуть унікальний QR-код, який міститиме необхідну інформацію щодо приналежності та статусу дозволу.

“Насамперед, ця система спрямована зробити процедуру видачі максимально зручною, прозорою та максимально прибрати усі корупційні ризики. Перевізник, який планує здійснити перевезення, матиме можливість забронювати дозвіл на онлайн-порталі і протягом визначеного терміну отримати оригінал бланку у пункті видачі дозволів, що дозволить бізнесу якісно планувати свою роботу. Нова система буде наносити на бланк дозволу унікальний ідентифікатор (QR code), в якому буде міститися вся необхідна інформація щодо приналежності та статусу дозволу. Під час проходження митного контролю водій буде пред’являти бланк дозволу та після ідентифікації, дозвіл буде вважатися використаним”, — зазначив Омелян.

Bін додав, що функціонування такої системи допоможе уникнути створення штучного дефіциту дозволів для здійснення міжнародних автомобільних вантажних перевезень.

Також система слугуватиме надійним джерелом даних, насамперед для перевізників, а також важливим елементом контролю ефективності використання дозволів та їх видачі.

Запуск системи у тестовому режимі заплановано на перший квартал наступного року.

“Уже в січні 2018 року в Мінінфраструктури буде презентовано практичні напрацювання в рамках розробки онлайн-системи, а також змін до нормативно-правової бази, що дасть можливість практично імплементувати новий підхід. Після цього, спільно з експертами та ринком наші напрацювання будуть фіналізовані та уже в першому кварталі 2018 року ми плануємо запустити систему в тестовому режимі”, — резюмував міністр.

Хочеться припустити, що в різдвяний день багато кому цікаво прочитати про якісь маленькі перемоги, що відбуваються в пар…

Опубликовано Volodymyr Omelyan 25 декабря 2017 г.