В Україні запровадять екзамен з державної мови для іноземців
facebook.com/zno.ukr.center

В Україні запровадять екзамен з державної мови для іноземців

Для громадян іноземних країн хочуть ввести сертифікаційний іспит з української мови. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

Необхідність екзамену з української мови як іноземної обговорили на нараді під головуванням віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка. В обговоренні зазначеного питання взяли участь міністр освіти Лілія Гриневич, а також представники МЗС, Нацакадемії наук, вишів та громадських організацій.

Впровадження сертифікаційного екзамену, визнаного на міжнародному рівні, необхідне через зростання кількості громадян, які бажають підтвердити знання української мови. Зокрема йде мова про закордонних українців, осіб, які потребують підтвердження знань української мови як іноземної для професійної діяльності за кордоном, іноземців, біженців, мігрантів.

«Закордонним українцям, тим іноземцям, хто хоче набути громадянство України, іноземним студентам необхідно офіційно підтверджувати знання української мови, тому маємо вирішити організаційні питання із запровадженням сертифікаційного іспиту якомога швидше», — зазначив Кириленко.

Він доручив сформувати робочу групу із мовознавців та викладачів, які повинні до кінця 2017 року розробити єдиний стандарт для складання іспиту з української мови для іноземців.

Крім того, необхідно затвердити стандарт, що відповідатиме нормативним документам CEFR (Common European Framework of Reference — Спільна Європейська Система Баз Даних), рекомендованих резолюцією Ради ЄС.