В Україні запровадять європейську процедуру оцінки впливу на довкілля

У середу, 13 грудня, Уряд розглянув і схвалив ряд підзаконних актів, розроблених Мінприроди на виконання ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля». Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Урядовий портал.

Зокрема, було ухвалено критерії визначення планованої діяльності, що не підлягає оцінці впливу на довкілля:

  • планована діяльність у сфері забезпечення оборони держави, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та наслідків антитерористичної операції.
  • за визначених у постанові умов та відповідно до Закону ‑ технічне переоснащення, капітальнийремонт, реконструкція, перепрофілювання та розширення господарської діяльності.

Крім того, Уряд також схвалив порядки проведення громадських слухань у процесі оцінки впливу на довкілля, передачі документації для надання відповідного висновку і порядок ведення Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля.

Він має обмежити контакт чиновника з суб’єктом господарювання та забезпечити вільний доступ усіх сторін через веб-сайт Єдиного реєстру з ОВД до інформації та документів щодо здійснення оцінки впливу на довкілля.

Нагадаємо, що 18 грудня 2017 року набирає чинності закон України «Про оцінку впливу на довкілля», який є одним із важливих зобов’язань України згідно з Угодою про асоціацію.

«Він запроваджує чітку процедура здійснення відповідної оцінки планованої діяльності, яка дозволяє громадськості з ранніх стадій брати участь в обговоренні та формувати переліку питань, які будуть досліджуватися під час ОВД, впливати на вибір альтернативного місця здійснення планованої діяльності, а також на впровадження переліку заходів, які зменшуватимуть вплив на довкілля такої діяльності», — йдеться в повідомленні.