В Україні запустили онлайн-реєстрацію договорів оренди земель агропризначення

У середу, 6-го грудня, було представлено новий сервіс, що дозволяє реєструвати державні угоди оренди сільськогосподарських земель у режимі онлайн. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Міністерства агрополітики України.

Зазначається, що нову послугу презентували Мін’юст спільно з Мінагрополітики, Держагентством з питань електронного урядування та Фондом Східна Європа. Сервіс вже доступний через веб-портал «Онлайн будинок юстиції».

За словами першої заступниці міністра юстиції Наталії Бернацької, онлайн-реєстрація оренди землі дозволить без черг та контактів з чиновниками, а також зайвих витрат часу, подати заяву для реєстрації договору всього за кілька хвилин.

minjust.gov.ua

«Для того, щоб зареєструвати підписаний контракт, достатньо завантажити сканкопію угоди про оренду землі сільськогосподарського призначення та підписати ці дані власним електронним цифровим підписом», — сказала чиновниця.

Під час реєстрації договору відбуватиметься обмін інформацією з базою даних Держгеокадастру. Таким чином, це дасть можливість перевіряти наявність відповідної земельної ділянки у базі ДЗК.

Крім того, реєстрація договорів на оренду землі покликана захистити орендатора від ризику того, що ділянку в нього можуть відібрати або передати в оренду комусь іншому вже на стадії збору врожаю.

minjust.gov.ua

Ініціатива реалізується за підтримки Швейцарсько-української програми «Електроне урядування задля підзвітності влади та участі громади», що виконується Фондом Східна Європа.

Нагадаємо, 6 грудня, Кабмін підтримав розроблену Мін’юстом постанову, яка ліквідує можливість подвійної реєстрації сільськогосподарських земель та поширює дію сервісу «СМС-МАЯК!» на власників та орендарів аграрних угідь.