В Україні завершують розробку сучасного ракетного комплексу «Грім»

Роботи з розробки новітнього оперативно-тактичного ракетного комплексу «Грім» виходять на фінішну пряму. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на «Дніпроград».

Про завершальну стадію робіт заявив директор «НВО «Павлоградський хімічний завод» Леонід Шиман.

«Розробка комплексу вже знаходиться на фінальній стадії. Наразі майже завершені випробування системи управління та переміщення ракет, гідравліки, механіки та усім, що пов’язано із транспортуванням», — зазначив він.

За його словами, «Грім» протягом року винен вийти на польові випробовування.

Головним розробником ОТРК «Грім» виступає конструкторське бюро «Південне», яке почало працювати над проектом у 2005 році.

З різними успіхами науковці поверталися до нього протягом наступних чотирьох років. Лише у 2013 році бюро змогло самостійно відновити розробку без підтримки держави.

Протягом 3-4 років ракетний комплекс планують передати на озброєння Збройних сил України. Очікується, що це значно посилить оборону України, оскільки на його базі можуть бути створені протиракетні, протиповітряні, тактичні та стратегічні засоби оборони.

Повнорозмірний макет двигуна ракети «Грім» — uk.wikipedia.org

Зазначається, що ракети «Грому» зможуть ефективно вражати цілі на відстані у декілька сотень кілометрів і пробивати ворожий протиповітряний захист на 96%.

«Якщо б у 2000-х роках держава нас підтримала, цей комплекс було б прийнято на озброєння ще років п’ять тому. І повірте, якщо б Україна мала його на бойовому чергуванні, Росія ніколи б не порушила нашу територіальну цілісність», — зауважив конструктор КБ «Південне» Сергій Лось.

Нагадаємо, військово-морські сили ЗСУ отримають перший український катер «Лань» у 2019 році.