В Україні знизять допустиму швидкість руху у містах та збільшать штрафи
Ian Carroll / Flickr

В Україні знизять допустиму швидкість руху у містах та збільшать штрафи

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що з 1 січня 2018 року в населених пунктах України буде знижена максимальна швидкість руху в містах до 50 км / год, а перевищення швидкісного режиму потягне «драконівські штрафи». Про це він написав на сторінці у Facebook.

Так міністр відреагував на ДТП в Харкові, в якому загинули п’ятеро людей і ще шість постраждали.

«Декілька місяців тому ми вийшли з ініціативою обмежити швидкість руху в населених пунктах 50 км/год. При такій швидкості фактично виключаються смертельні випадки, максимум незначний травматизм. Нам відповіли: «не на часі, політично чутливе питання». Так от, ми наполягаємо — 50 км/год і драконівські штрафи за перевищення швидкісного режиму, непристебнутий пасок безпеки на передніх і задніх сидіннях, відсутність дитячих сидінь при перевезенні дітей, використання мобільного без засобів hands-free. Обов’язкова фото- і відеофіксація порушень і «листи щастя», позбавлення прав за водіння в нетверезому стані» — зазначив Омелян.

За його словами, сьогодні відбудеться обговорення заходів щодо зниження до 0 смертності на українських дорогах за участі Міністертва інфраструктури, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства охорони здоров’я, Міносвіти, народних депутатів. Упродовж тижня заходи будуть узгоджені і вступатимуть в дію з 1 січня 2018.

«Крім фінансування з Дорожнього фонду, передбачили ще близько півмільярда гривень з коштів секторальної підтримки ЄС для обладнання місць найбільшої концентрації ДТП по країні «, — додав Омелян.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що законодавчі акти, що регулюють повне застосування процедур автоматичної відеофіксації порушень, жорсткі штрафи, а також радикальне посилення покарання за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, необхідно прийняти до кінця поточного року. Про це він написав на сторінці у Facebook.

«Вважаю, що час завершити громадську дискусію з приводу різкого посилення заходів проти порушників на дорогах. Необхідно негайно, до кінця поточного року, прийняти законодавчі акти, що дозволяють ввести в дію повне застосування процедур автоматичної відеофіксації порушень і жорсткі штрафи, радикальне посилення покарання за водіння автомобілів в стані алкогольного сп’яніння», – зазначив очільник МВС.

Нагадаємо, що відповідно до правил дорожнього руху максимальна швидкість в населених пунктах становить 60 км / год. На окремих ділянках доріг при узгодженні з Національною поліцією дозволена швидкість може бути збільшена. Так зроблено, наприклад, на деяких магістралях в Києві.