В українських школах встановлять системи перероблення харчових відходів
ecology.unian.ua

В українських школах встановлять системи перероблення харчових відходів

Оприлюднено список із 200 шкіл, яким встановлять компостер для перероблення харчових відходів з їдалень. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на прес-службу Міністерства освіти і науки в Україні.

Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час спільного заходу з Міністром екології та природних ресурсів України Остапом Семераком сьогодні, 3 травня 2018 року, в гімназії біотехнологій №177 м. Києва.

Міністри спільно оголосили про результати еко-освітнього конкурсу «Компола», а також поспілкувались зі старшокласниками. За результатами конкурсу, 200 з 400 шкіл, які брали участь у конкурсі, матимуть нагоду встановити компостер для харчових відходів.

Серед переможців є навчальні заклади з усієї України і навіть прифронтових Луганської та Донецької областей. Так, компостер отримають 12 шкіл-інтернатів, 22 опорні школи, 1 спеціалізована школа для дітей з особливими потребами та 165 загальноосвітніх шкіл.

«Екологічна освіта може змінити майбутнє. Старшокласники, з якими ми сьогодні зустрічалися, точно люди майбутнього. Вони глибоко розбираються в екологічних проблемах. Часом ловив себе на думці, що спілкуюсь з вузькопрофільними фахівцями. Ці діти житимуть в іншому світі, де найціннішими ресурсами будуть не нафта і газ, а вода і повітря», — сказав Остап Семерак.

Він також закликав школярів бути свідомими і вже сьогодні починати берегти природні багатства світу. Міністр процитував вислів Президента Франції Еммануеля Макрона, який сказав, що не існує Планети Б, і у людства немає жодного запасного плану, окрім порятунку і збереження нашої планети.

«Діти важливі— це основне повідомлення, яке ми хочемо донести сьогодні. Свого часу у Великобританії саме запровадження навчання школярів сортуванню сміття дозволило зробити позитивне зрушення у тому, як усе доросле населення поводилося з відходами. До цього ні широкі публічні кампанії, ні впровадження штрафів помітних змін не давало. Сьогодні завдяки проекту «Компола» 200 шкіл отримають компостер для перероблення харчових відходів— це ще один крок до впровадження здорових практик відповідального споживання у життя нашої країни», — зазначила Лілія Гриневич.

Встановлення компостерів у школах триватиме до 1 вересня 2018 року.