В українській авіації з’явиться нова категорія пілотів
flickr.com/Knight Light

В українській авіації з’явиться нова категорія пілотів

У Державіаслужбі України хочуть ввести нову ліцензію пілота легкого літака. Про це повідомив очільник відомства Олександр Більчук під час виступу на IV-ій Міжнародної авіаційної конференції «Аероконгресс-2017» 18 жовтня, передає ЦТС.

«В авіації України з’явиться нове поняття. Зараз у нас є PPL (ліцензія приватного пілота) і CPL (ліцензія комерційного пілота), з’явиться ще LAPL — light aircraft pilot licence, тобто ліцензія пілота легкого літака. Цей крок спрямований на те, щоб люди , які експлуатують такі типи повітряних суден, могли вийти з тіні, отримати документи і літати на законних підставах», — зазначив Більчук.

Голова Державіаслужби наголосив, що запровадження нової категорії авіаторів передбачено Регламентом Єврокомісії №1178 від 3 листопада 2011 року. Окрім введення нової категорії, Регламент визначає вимоги до сертифікації навчальних закладів для майбутнії пілотів, а також до тренажерів, які використовують у навчальному процесі.

Також Більчук повідомив, що в Україні буде змінено категорію аеродромів, які використовує мала авіація – буде введено поняття «аеродром загального призначення». Вимоги до таких аеродромів будуть максимально простими.