В Україну приїде інспекційна група зі США для перевірки ситуації в АТО

Завтра, 13 листопада, до України прибуває багатонаціональна інспекційна група США, до складу якої увійдуть також представники Данії та Канади. Візит здійснюється з метою моніторингу військово-політичної ситуації у центральному та південно-східному регіонах держави. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Урядовий портал.

«Такі заходи мають важливе значення у контексті поширення серед держав-учасниць ОБСЄ правдивої та неупередженої інформації про ситуацію в Україні, що сприятиме зусиллям міжнародної спільноти, спрямованим на врегулювання конфлікту. Передбачається, що інспекційна група відвідає військові частини та підрозділи у районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Крім того, американська сторона включила до району інспекції територію Автономної Республіки Крим, що є черговим свідченням невизнання США анексії півострова Російською Федерацією», — зазначають в Управлінні верифікації Генерального штабу ЗС України.

Відповідно до Договору про звичайні збройні сили в Європі з 6 по 10 листопада Україну відвідала інспекційна група Федеративної Республіки Німеччини, до складу якої також увійшли представники Франції та Норвегії. Іноземні інспектори провели перевірку однієї з військових частин на Чернігівщині, щоб проконтролювати дотримання Україною кількісних обмежень озброєння та військової техніки.

Участь у міжнародних договорах і угодах у сфері контролю над озброєнням дає можливість шукати шляхи вдосконалення існуючих механізмів протистояння, а також  запобігти сучасним викликам та загрозам пов’язаним із застосуванням звичайної зброї. Зазначається, що це сприяє створенню нових інструментів всебічного контролю над озброєнням та військовою діяльністю в Європі, що допоможе вивести із кризи систему європейської безпеки.