В Україну заборонено в'їзд росіянам-чоловікам на час воєнного стану

В Україну заборонено в’їзд росіянам-чоловікам на час воєнного стану

Україна на час воєнного стану не пропускатиме на свою територію росіян чоловічої статі віком від 16-ти до 60 років за незначним винятком.

Пропускатимуть росіян, які їдуть на похорон або з іншою гуманітарною метою. Всі гуманітарні випадки чітко пропишуть в інструкції.

За словами Порошенка, усе для того, щоб не дати РФ сформувати в Україні загони «приватних» армій, як у 2014-му.

На нараді щодо посилення обороноздатності України за участю президента голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал повідомив, що його відомство переведено в 1-й рівень боєготовності, кордон охороняється за посиленим варіантом, наряди на кордоні з Росією й анексованим Кримом посилено.

«Обмежено в’їзд іноземців – перш за все, громадян Російської Федерації. Здійснюється непропуск громадян Російської Федерації віком від 16-ти до 60 років, осіб чоловічої статі», – заявив він.

«І я би посилив вимоги щодо реєстрації в областях, у яких введено воєнний стан, для громадян Російської Федерації. Пропозицію прошу внести мені протягом 24 годин, на затвердження», – заявив президент.

Речник Прикордонної служби Андрій Демченко уточнив, що «в кожному окремому випадку може прийматися окреме виключне рішення» за результатами спілкування і перевірки документів при проходженні кордону.