В Україну зайдуть два найбільші портові оператори світу

Асоціація морських портів очікує, що до кінця 2017 року в Україні почнуть працювати найбільші світові портові оператори — компанії DP World і Hutchison Ports. Про це повідомляє Delo.UA із посиланням на заяву керівника АМПУ Райвіса Вецкаганса.

«Ми дуже сподіваємося, що компанії DP World і Hutchison Ports реалізують свої бажання у вигляді практичних кроків до кінця року», — зазначив Вецкаганс.

Раніше, у грудні 2016 року, Hutchison Ports і ДП «Морський торговельний порт» Чорноморськ » підписали меморандум про взаєморозуміння. Тоді ж головний виконавчий директор Hutchison Ports Клеменс Ченг підтвердив зацікавленість оператора працювати в порту і готовність надати експертну допомогу в реформуванні портової галузі України.

За даними ЗМІ, МІУ прогнозує, що конкурс на оренду причалів №№1-6 ДП «Морський торговельний порт (МТП)» Чорноморськ «, в якому візьме участь однин із найбільших портових операторів світу Hutchison Ports, відбудеться до кінця 2017 року.

У липні 2016 року компанія P&O Maritime, яка управляє флотом DP World, і Одеський морпорт підписали меморандум про співпрацю, в рамках якого заплановані інвестиції у розвиток буксирувального флоту Одеського порту. Компанія також готова надати технічну допомогу у підготовці Закону про концесії, який зараз готується для подачі в парламент. Після прийняття цього документа послідують концесійні конкурси з метою залучення інвесторів на цілісно-майнові портові комплекси.

Hutchison Ports — сінгапурська компанія, яка вважається найбільшим світовим портовим оператором з часткою ринку 8,3%. Працює у 48 великих портах світу в Азії, Європі, Африці, Австралії, а також на Близькому Сході.

DP World (Dubai Port World) — третій за величиною портовий оператор у світі, родом з Об’єднаних Арабських Еміратів. DP World володіє часткою світового ринку 6,7%.