В "Укроборонпромі" випробували нову бойову машину, здатну знищувати танки
скріншот відео

В «Укроборонпромі» випробували нову бойову машину, здатну знищувати танки

На ДП «Житомирський бронетанковий завод», що входить до держконцерну «Укроборонпром», завершилися заводські випробування БМП-1УМД. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт держконцерну.

Успішно закінчилися ходові, вогневі та інші експлуатаційні перевірки бойової машини, у ході яких вона підтвердила свої розширені можливості та високі характеристики.

Зазначається, що БМП-1УМД є результатом модернізації бойової машини БМП-1. Зокрема, в оновленій моделі встановили цифрову систему управління вогнем, німецький двигун Deutz та сучасний бойовий модуль «Стілет», що забезпечує машині потужну вогневу міцність.

«Такий арсенал озброєння забезпечує знищення не тільки живої сили та легкоброньованої техніки, але і танків противника на відстані до 5 км. А за точність вогню відповідає прицільний комплекс «Трек-М» у поєднанні зі стабілізатором озброєння СВУ-500-3Ц», — повідомили в «Укроборонпромі».

Особливу увагу розробники приділили захисту екіпажу. Додатково встановили елементи захисту, провели цілий комплекс робіт по маскуванню БМП-1УМД в інфрачервоному діапазоні, що дозволяє машині бути малопомітнішою через тепловізор.

Крім того, БМП-1УМД має оновлений цифровий захищений зв‘язок та сучасні засоби навігації. Її вага становить 14 тонн, що лише на одну тонну перевищує вагу звичайної БМП-1.

«Зараз фахівці «Житомирського бронетанкового заводу» очікують відповідного рішення з боку силових відомств України для проведення всебічних випробувань безпосередньо українськими військовими, що є необхідною умовою для прийняття БМП-1УМД на озброєння та, при включенні бойової машини до Державного оборонного замовлення, розгортання серійного виробництва», — зазначили в прес-службі держконцерну.

Нагадаємо, ДП «Укроборонпром» розробило 3D-радар, що одночасно відстежує 500 цілей.