В «Укрпошті» розкритикували обмеження на безмитний ввіз товарів через кордон
facebook.com/ukrposhta

В «Укрпошті» розкритикували обмеження на безмитний ввіз товарів через кордон

Обмеження щодо безмитного ввезення товарів в Україну, затверджені депутатами на минулому тижні, є неефективними та вбачають додаткові затрати як для держави, так і для «Укрпошти». Таку позицію озвучив гендиректор оператора поштового зв’язку Ігор Смілянський. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт підприємства.

Нагадаємо, що у Верховній Раді прийняли законопроект, яким обмежив безмитне ввезення товарів на територію України, вартість яких не перевищує 50 євро і які важать до 50 кг. Описані товари дозволили ввозити без оплати мита з частотою до одного разу на три доби. Водночас митом та акцизним податком будуть обкладатися товари в міжнародних поштових та експрес-відправлення.

В «Укрпошті» схвалили прагнення скоротити рівень нелегальних перевезень, але, як зазначили на підприємстві, обрані інструменти не принесуть бажаного результату.

«Стягувати мито з посилок із Китаю, де середній чек за статистикою менш як $10, вийде дорожче для держави. На нашу думку, дана ініціатива досить суперечлива», — зауважили у прес-службі «Укрпошти».

Однією із проблем, яку вбачає оператор поштового зв’язку, є відсутність розрахунків очікуваного доходу до державного бюджету від прийнятих змін. В «Укрпошті» прогнозують, що держава більше витратить на адміністрування нових надходжень.

«Досвід країн, які пішли шляхом зменшення розміру безмитного ліміту, демонструє тенденцію зменшення доходів до державного бюджету», — йдеться в повідомленні.

Крім того, може збільшитися кількість так званих сірих перевізників, які захочуть обійти нові правила.

«Механізмів обійти дане обмеження безліч, наприклад, оформити замовлення на близьких, чи скористатися за відповідну плату послугами юридичних осіб (на яких обмеження не розповсюджується). При цьому зменшується конкуренція на ринку та створюються додаткові перешкоди для клієнтів», — додали в прес-центрі підприємства.

Ще одним суттєвим недоліком вважають відсутність прописаних механізмів адміністрування четвертої посилки, зокрема, як діяти у випадках одночасного надходження двох посилок, або як збирати дані у не комп’ютеризованих сільських пунктах.

Задля того, щоб виконати умови закону держава повинна забезпечити захист ІТ-системи для зберігання даних, впровадження системи реєстраційних номерів для нерегулярних імпортерів, контролю стандартів якості митного оформлення.

«За нашими підрахунками загальні витрати тільки на ІТ становитимуть понад 150 млн грн», — зазначили в «Укрпошті».

Через нові правила кінцевий споживач витрачатиме більше часу для очікування відправлень. Крім того, йому доведеться більше платити за послуги, оскільки оператори піднімуть тарифи задля компенсації нових затрат.

«Оскільки суттєво зросте кількість відправлень для оформлення, пропорційно зросте час, необхідний для цього, кількість митних інспекторів, кількість співробітників Укрпошти або інших операторів, необхідних для супроводу цих відправлень та ін.», — вважає оператор поштового зв’язку України.