В Укрзалізниці хочуть ввести три класи пасажирських поїздів
uz.gov.ua

В Укрзалізниці хочуть ввести три класи пасажирських поїздів

ПАТ «Укрзалізниця» хоче розділити пасажирські перевезення далекого прямування на три сегменти: комфорт, стандарт та економ. Про це повідомив в.о. голови правління держпідприємтсва Євген Кравцов, передає Укрінформ.

Потяги комфорт-сегменту сформують за рахунок модернізованого рухомого складу. Вартість квитків для проїзду буде найвищою. Середня цінова політика діятиме для поїздів стандартного сегменту. Третій сегмент – це потяги економ-класу, витрати на які перевізнику будуть компенсувати з держбюджету.

В Укрзалізниці пояснили, що така сегментація поїздів дозволить пасажирам робити свідомий вибір в залежності від побажань. Пасажир буде отримувати той рівень послуг, який відповідає класу поїзда.

Євген Кравцов також зауважив, що більшу частину коштів в пасажирському секторі перевізник витрачає на утримання рухомого складу та інфраструктури. Через це пасажирські перевезення за півроку завдали компанії майже 5 млрд гривень збитків. За його словами,  діючі тарифи на пасажирські перевезення в далекому сполученні наразі нижчі за собівартість в середньому у 3 рази, а у приміському сполученні — у 7-8 разів.

Раніше зазначалося, що Укрзалізниця планує інвестувати 6 млрд доларів у інфраструктуру та рухомий склад.