В уряді затвердили Експортну стратегію України на чотири роки

У середу, 27-го грудня, урядовці схвалили Експортну стратегію України: Дорожню карту стратегічного розвитку торгівлі на період 2017-2021 років. Зазначену стратегію розробило Мінекономрозвитку спільно з представниками бізнесу та експертами. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

За словами міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, документ становить собою чіткий план переходу від переважно експорту сировини до експорту наукомісткої інноваційної продукції. Крім того, він визначає географічні пріоритети для постачання українських товарів та послуг до 2021 року.

Зокрема, у рамках стратегії було визначено ТОП-20 ринків, які, за умови ефективної співпраці з ними, здатні показати досить швидкі результати. Окрім країн ЄС, до них увійшли: Єгипет, Індія, Білорусь, Грузія, Молдова, Іран, Саудівська Аравія, Китай, Японія, США, Канада, Швейцарія та Бангладеш.

скріншот відео

Серед стратегічних цілей, прописаних у Дорожній карті, виокремлюють:

  • створення умов для розвитку сфер торгівлі та інновацій для диверсифікації експорту українських товарів та послуг,
  • державна підтримка експорту,
  • підвищення рівня знань та навичок, необхідних підприємствам для здійснення міжнародної торгівлі.

«Експортна стратегія також формує орієнтири для створення світових ланцюгів доданої вартості, де український виробник здобуде гідні позиції та вигідні можливості для збільшення виробництва саме середньо- та високотехнологічної продукції», — зауважив Степан Кубів.