В ЄС пропонують обмежити польоти над сходом України

Європейске агентство авіаційної безпеки (EASA) пропонує обмежити авіаційний рух у східній частині України. Про це повідомляє сайт Харківської міської ради з посиланням на компанію «Нью Сістемс АМ», яка здійснює управління міжнародним аеропортом «Харків».

За інформацією компанії, Європейське агентство авіаційної безпеки надіслало до Державної авіаційної служби України проект бюлетеня, який вводить обмеження в авіаційний рух на сході України. Зокрема, в EASA пропонують визнати небезпечними польоти в межах Дніпропетровського району польотної інформації. До складу цього району входять міжнародні аеропорти «Харків», «Дніпропетровськ» та «Запоріжжя», і в разі, якщо відповідне рішення буде прийнято, вони будуть змушені обмежити діяльність на деякий час.

Депутати Харківської міськради підкреслили, що наслідками прийняття такого рішення може стати припинення роботи Харківського аеропорту й суміжних підприємств, а також пунктів прикордонного і митного контролю, в яких задіяно близько 1,5 тисяч працівників.

«У випадку прийняття даного документа авіасполучення між Харковом та іншими країнами буде припинене, таким чином, Харків опиниться в авіаційній ізоляції. Слобожанщина може стати непривабливим регіоном для іноземних інвесторів, а також істотно ускладняться ділові подорожі представників локального бізнесу, що зробить серйозний негативний вплив на економічний стан Центральної та Східної частин України», — йдеться у зверненні.

Нагадаємо, зараз діє заборона на польоти над зоною проведення антитерористичної операції.