В ЗСУ стверджують, що у Львові нікого не затримали, лише вручили повістки
flickr.com/ministryofdefenceua

В ЗСУ стверджують, що у Львові нікого не затримали, лише вручили повістки

Заступник начальника Управління зв’язків із громадськістю ЗСУ Юзеф Венскович стверджує, що під час рейду з виявлення осіб, які ухиляються від служби в армії, проведеного у Львові, нікого не затримували, а лише вручали повістки. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на УНІАН.

Як зазначається, в коментарі телеканалу «112 Україна» Венскович заявив, що поліція проводила окремий рейд із виявлення нелегальних мігрантів, а представники військового комісаріату вручили в цей час повістки тим, хто ухилявся від призову.

«Як мені відомо, у Львові Нацполіція проводила свій рейд із перевірки документів у рамках операції «Мігрант», і під час цього рейду співробітники військового комісаріату вручили повістки громадянам, які ухилялися від військової служби», — наголосив він.

Він підкреслив, що військові не можуть затримувати громадян та перевіряти їхні документи, оскільки не мають відповідних повноважень.

«Зараз в Україні проходить чергова призовна кампанія. Як стало відомо, у Львові представники військового комісаріату вручили повістки тим, хто ухилявся від призову. Ніякого примусового затримання не було», — заявив Венскович.

Раніше голова Нацполіції Сергій Князєв зауважив, що поліція не влаштовує облави на призовників і не займається організацією їх примусової доставки до військкоматів. Він додав, що правоохоронцям «є чим зайнятися», крім того, поліція ніколи не втручається в справи Збройних сил України.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, користувачі соцмереж писали, що в ніч з 3 на 4 листопада у центрі Львова кілька десятків військових разом із працівниками поліції заблокували виходи з провулку Крива Липа, де розміщено низку розважальних закладів. Згідно з повідомленнями, військові перевіряли документи в усіх людей призовного віку.

Прес-секретар ГУ Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська спростувала інформацію про участь правоохоронців у нічному рейді. Голова Львівської ОДА Олег Синютка заявив, що схвально ставиться до рейдів із виявлення юнаків, що ухиляються від військового призову.