Верховна Рада продовжила мораторій на продаж землі

На вечірньому пленарному засіданні депутати схвалили продовження мораторію на продаж та інші способи відчуження сільськогосподарських земель до 1-го січня 2019 року. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Ради.

За проект закону №7350 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель» проголосувало 236 депутатів.

Автори законопроекту вважають, що продовження мораторію на рік дозволить врегулювати на законодавчому рівні процедуру обігу земель. Зокрема йдеться про розробку нормативно-правових актів для введення земель агропризначення в економічний обіг.

«Перед запровадженням в Україні обігу земель сільськогосподарського призначення спершу необхідно напрацювати та прийняти законодавчу базу щодо формування розвинутої мережі фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації. Це дозволить створити робочі місця у сільській місцевості, забезпечити розвиток територіальних громад та сільської інфраструктури», — йдеться у пояснювальній записці.

Нагадаємо, в Україні запустили онлайн-реєстрацію договорів оренди земель сільськогосподарського призначення.