Верховна Рада ухвалила закон про платні дороги
tvoemisto.tv

Верховна Рада ухвалила закон про платні дороги

За законопроект «Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг» проголосувало 223 депутати. Новий вид автомобільних доріг почнуть будувати в Україні з 2019 року.

Концесійні платні дороги — це дороги високої якості, які відповідають високим стандартам, оскільки головним для користувачів цих доріг буде якість і швидкість руху. Такі дороги будуються для скорочення і випрямлення маршруту в обхід населених пунктів і з’єднують два населених пункти безпосередньо. Таким чином користувачі доріг можуть скоротити шлях пересування на 50-100 км та зменшити тривалість поїздки.

Інтерфакс Україна повідомляє, що у законопроекті «Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг» також зазначено, що рішення про будівництво та експлуатацію автомобільних доріг на умовах концесії приймає Кабінет міністрів на підставі техніко-економічного обґрунтування.

Однак законом не передбачено надання концесіонеру компенсацій у разі недосягнення фактичної інтенсивності руху і при недоотриманні доходу.

«Також варто відзначити, що недостатньо чітко врегульовано механізм відведення земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування автомобільних доріг», — зазначено в пояснювальній записці до законопроекту.