Верховний суд скасував штраф за "євробляху"
Opinion

Верховний суд скасував штраф за «євробляху»

Верховний суд скасував штраф для водія автомобіля з іноземною реєстрацією, який ввезений в Україну з метою транзиту.  Про це повідомляє прес-служба суду.

«Користування власним авто з єврономерами, ввезеним як транзитне, не є правопорушенням, передбаченим у ч. 2 ст. 469 Митного кодексуУкраїни.«, — йдеться у повідомленні.

Відповідне рішення Верховний суд ухвалив у справі за позовом Михайла Козинця проти митниці.

Позивач, будучи власником автомобіля з реєстраційним номером Естонії і не знятого там з реєстрації, 26 лютого 2016 року ввіз цей автомобіль на митну територію України з метою транзиту. Через користування нерозмитненою автівкою на Козинця було накладено штраф у розмірі 8 500 грн та визнано винним у вчиненні порушення митних правил, передбачених ч. 2 ст. 469 МК України.

Чоловік просив скасувати постанову, якою його визнали винним у порушенні митних правил та оштрафували на 8500 гривень.

Ще у 2016 році суд першої інстанції на Хмельниччині встав на бік водія, але пізніше апеляційний суд все ж визнав його винним. Позивач не погодився з таким рішенням і оскаржив його в касаційному порядку.

Наразі Верховний суд України постановив, що користування або розпорядження транспортними засобами особистого користування, які ввезені з метою транзиту через митну територію України, не є адміністративним правопорушенням, передбаченим у ч. 2 ст. 469 МК України.

Штраф скасували через те, що водію інкримінували 469 статтю МК, яку він не порушував, оскільки в цій статті не йдеться про порушення щодо товарів, які ввезені тимчасово.

У липні депутати вже проголосували за взяття за основу законопроектів №8487 та №8488, які дозволять знизити акцизи на розмитнення автомобілів та посилити відповідальність за використання нерозмитнених авто.