Відтепер у Києві можна безкоштовно пройти МРТ-обстеження
flickr.com/calliope

Відтепер у Києві можна безкоштовно пройти МРТ-обстеження

У Київській міській клінічній лікарні №17 запрацював магнітно-резонансний томограф, придбаний на бюджетні кошти. Завдяки цьому кияни, які потраплятимуть у лікарню, зможуть проходити МРТ-обстеження безоплатно. Про це повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник під час робочого візиту до закладу.

«Близько 40 мільйонів гривень витрачено містом на те, щоб хворі кияни, які потрапляють у лікарню, безкоштовно могли пройти обстеження головного мозку, судин голови та шиї, органів черевної порожнини та малого тазу, хребта і суглобів на найсучаснішому обладнанні», — зазначив заступник міського голови.

Він також додав, що на даний час у лікарні проведено всі роботи, необхідні для запуску обладнання: приміщення для кабінетів МРТ відремонтовані, апаратура змонтована та повністю укомплектована, пройшли навчання для персоналу відділення променевої діагностики.

Микола Поворозник заявив, що до кінця року в столичних лікарнях з’являться чотири магнітно-резонансні томографи, два комп’ютерні томографи і три ангіографи. Він нагадав, що у квітні в Київський міській клінічній лікарні № 6 було почав працювати комп’ютерний томограф. Крім того, за словами заступника голови КМДА, найближчими місяцями з’явиться магнітно-резонансний томограф у сьомій дитячій лікарні №7, три ангіографи та МРТ – у Олександрівській лікарні, а також МРТ та КТ – у лікарні швидкої медичної допомоги. Він наголосив, що обладнання придбали на замовлення, що надійшли від фахівців цих лікарень.

«Ми пишаємося столичними лікарями, які щодня рятують життя. Тож і вони, і ми з вами – їхні пацієнти – маємо розраховувати на те, що у скрутний час недуги кожного з нас чекатимуть європейські умови та сучасні технології діагностики та порятунку», – зазначив М. Поворозник.