Військово-морські сили ЗСУ отримають перший український катер
Ракетний катер «Лань». Фото: Народна армія

Військово-морські сили ЗСУ отримають перший український катер

У 2019 році ВМС Збройних сил України планують поповнити флот першим серійним ракетним катером «Лань» вітчизняного виробництва. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Український мілітарний портал.

Зазначені плани озвучив командувач ВМС України, віце-адмірал Ігор Воронченко під час Міжнародної конференції з морської безпеки в столиці. Він також повідомив про готовність ескізного проекту.

Відповідно до затвердженої на найближчі роки концепції розвитку «москітних сил», ракетні катери проекту «Лань» мають стати головним ударним потенціалом ВМС.

Планується збудувати не менше трьох корпусів. Судна хочуть озброїти іноземними вогневими системами та українськими протикорабельними ракетами «Нептун», над розробкою яких наразі працюють.

Торік командувач ВМС України розповідав в інтерв’ю, що катери збиратимуть на суднобудівному підприємстві «Кузня на Рибальському» в Києві. Також, за його словами, судна можуть будувати й на «Миколаївському суднобудівному заводі», якщо дозволятимуть його виробничі потужності.

Нагадаємо, 2 грудня в Чорному морі пройшли спільні тренування Військово-морських сил України з есмінцем США «Джеймс Уільямс».