Військовому інституту телекомунікацій присвоїли звання "імені Героїв Крут"
twitter.com/STsegolko

Військовому інституту телекомунікацій присвоїли звання «імені Героїв Крут»

Президент Петро Порошенко присвоїв Військовому інституту телекомунікацій та інформатизації почесне найменування «імені Героїв Крут». Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на заяву глави держави під час урочистостей з нагоди 100-ї річниці Дня пам’яті Героїв Крут.

Виступаючи у Військовому інституті, Порошенко підписав відповідний указ.

«Сотні випускників інституту захищали чи захищають Україну від російської агресії. 25 його вихованців нагороджені орденами та медалями, а генерал-майор Максим Шаповал, на жаль, посмертно відзначений Зіркою Героя. 15 офіцерів — випускників та викладачів загинули на фронті», — зазначив Президент.

Він зауважив, що сота річниця бою під Крутами — важлива дата для кожного українця.

«Між блискавичним боєм на Чернігівщині та тривалою обороною Донецького аеропорту — відстань аж у 97 років. Але ці події — однієї ваги та з одного символічного ряду. Ворог — той же самий, а кіборги, як і герої Крут, стали взірцево-символічними оборонцями Батьківщини», — наголосив глава держави.

Сьогодні, 29 січня, в Україні відзначають сторіччя бою під Крутами. 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути 5 годин тривав бій між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом налічував близько чотирьохсот вояків. Тоді захисники української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні.