Вищі навчальні заклади зобов'язали публікувати на своїх сайтах освітні програми
ukrinform.ua

Вищі навчальні заклади зобов’язали публікувати на своїх сайтах освітні програми

Українські заклади вищої освіти мають розміщувати на своїх сайтах освітні програми, які в них реалізуються. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на прес-службу Міністерства освіти і науки України.

Це передбачено наказом МОН України від 19.03.2018 р. № 253 «Про внесення змін до наказу МОН від 30 жовтня 2017 р. № 1432», що вже пройшов реєстрацію в Мін’юсті та опублікований у Офіційному віснику України.

Разом з освітньою програмою на сайті мають бути розміщені освітні компоненти, що входять до неї. Окремо заклади вищої освіти повинні повідомити МОН про перелік освітніх програм, започаткованих в межах ліцензованої спеціальності.

«Таким чином ми впроваджуємо ще один механізм для забезпечення прозорості роботи закладів вищої освіти. Обов’язкове оприлюднення на сайтах освітніх програм та їх компонентів дасть змогу, наприклад, абітурієнтам під час вибору вишів для вступу попередньо ознайомитися з програмами та порівняти, що пропонують різні заклади», – зазначив директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОН Андрій Шевцов.

Також законом передбачено, що на підставі чинних сертифікатів про акредитацію спеціальностей освітні програми ЗВО, які реалізуються ними на бакалаврському, магістерському рівнях вищої освіти та ОКР «молодший спеціаліст», визнають акредитованими до 1 березня 2019 року.