Водії зможуть оформляти ДТП у електронній формі

Водії зможуть оформляти ДТП у електронній формі

В Україні створили інформаційну систему Електронний Європротокол. Про це повідомило Моторне (транспортне) страхове бюро України на своєму офіційному сайті.

Завдяки системі водії вже з 1 жовтня зможуть оформляти європротоколи не лише на папері.

«Відповідно до рішення президії МТСБУ від 13 липня поточного року №403/2017, з жовтня європротокол, оформлений з використанням зазначеної системи, є повним аналогом європротоколів, відправлених або пред’явлених страховику в паперовій формі», — зазначили у МТСБУ.

Учасники ДТП матимуть змогу вносити до системи необхідну інформацію, яка автоматично доповнюватиметься відомостями із централізованої бази даних МТСБУ. Система також буде автоматично інформувати страховиків про настання інциденту.

МТСБУ також ознайомило з додатковими умовами та обмеженнями для оформлення електронного європротоколу. Одна із умов – наявність діючих полісів внутрішнього страхування в усіх учасників ДТП. У полісі повинні бути зазначені ідентифікаційні дані про страхувальника (коди ІНПП або ЄДРПОУ) та про забезпечений транспортний засіб (номерний знак, марка та модель). Уся інформація має бути коректно занесена  в єдину централізовану базу даних  МТСБУ. В протилежному випадку система не зможе правильно ідентифікувати учасників ДТП.

Крім того, хоча б один із водіїв повинен мати з собою пристрій з фотокамерою та доступом до інтернету.

У МТСБУ зазначають, що система дозволить уникати помилок при заповненні електронних форм. Це, в свою чергу, виключить випадки відмови недобросовісних страховиків у відшкодуванні збитків через наявність помилок, яких нерідко допускають при оформленні паперового бланка.

Виходячи із заповнених обставин ДТП, система запропонує набір типових схем ДТП, з яких можна вибрати ту, яка повністю відповідає обставинам події. Якщо ні одна із запропонованих схем не підходить, схему ДТП необхідно скласти самостійно, сфотографувати її та розмістити фото відповідно до інструкцій системи.

У МТСБУ наголосили, що Україна стала одною з перших європейських країн, де можна оформляти європротокол в електронній формі.