Вперше в Україні публічно презентували Стратегію розвитку ОТГ
facebook.com/lgdc.sumy

Вперше в Україні публічно презентували Стратегію розвитку ОТГ

В Україні вперше відбулася публічна презентація розроблених в 2017 році Стратегій розвитку для першої п’ятірки об’єднаних територіальних громад регіону на найближчі 3 роки. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Укрінформ.

Презентація відбулась у понеділок, 15 січня, за ініціативи Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» і Мінрегіону.

Участь у заході взяли представники керівництва області, депутатського корпусу, ОТГ і громадськості.

«На сьогоднішній день «брендом» нашої держави в світі є війна на сході та корупція, тобто ті речі, які є найбільш відлякуючими для інвесторів. У ході реформи робиться спроба змінити таку неприємну для нас впізнаваність, зміщенням фокусу уваги на можливості регіонів і людей. У Сумській області в червні 2017 року п’ять громад розпочали процес розробки своїх планів розвитку на 2018-2020 роки, — зазначив радник з регіонального розвитку Сумського ЦРМС Григорій Стариков.

Він додав, що центр організовував для представників об’єднаних територіальних громад, залучених до процесу написання стратегій, спеціалізовані семінари з управління проектним циклом, написання проектів для підтримки іноземними донорами, використання логіко-структурної матриці тощо.

«Паралельно з цією роботою для них також організовувались стаді-тури в Черкаську, Вінницьку, Хмельницьку та Одеську області. Успішність реалізації цих перших трирічних планів стане не тільки певним досвідом, але і «трампліном» для програмування свого розвитку на наступний період (орієнтовно це 2021-2027 роки), і тестом для громади на спроможність і життєздатність», — наголосив Стариков.

Окрім того, під час заходу презентували затверджені депутатським корпусом Стратегії розвитку Краснопільської і Миропільської ОТГ Краснопільського району, Миколаївської та Хотінської ОТГ Сумського району, Боромлянської ОТГ Тростянецького району.

Вони визначають перспективні орієнтири діяльності ОТГ на основі оцінювання їх потенційних можливостей і прогнозування розвитку зовнішнього середовища.

«У документі міститься коротка характеристика стану соціально-економічного і просторового розвитку громади, а також йдеться про стратегічні бачення та місію, пріоритетні цілі, звітність перед громадою, фінансові джерела та інструменти реалізації Стратегії», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею і Швецією.