Вселенський патріархат визначив, коли в Україні відбудеться Об’єднавчий собор

Вселенський патріархат визначив, коли в Україні відбудеться Об’єднавчий собор

На сайті Вселенського патріархату повідомили, коли в Україні відбудеться Об’єднавчий собор української православної церкви.

Як зазначається, собор відбудеться у грудні 2018 року, а точна дата буде встановлена під час засідання Святого і Священного Синоду, який пройде з 27 по 29 листопада.

Також у повідомленні зазначається, що Вселенський Патріархат підтверджує своє рішення надати томос про автокефалію Православній церкві в Україні.

Щодо Об’єднавчого собору для створення єдиної Української помісної церкви, від участі відмовилася УПЦ Московського патріархату. Там також заявили, що буде покарано тих, хто на собор піде.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що УПЦ МП відмовилась від участі у створенні Єдиної помісної церкви України.

Синод Вселенського патріархату своїм рішенням від 11 жовтня підтримав надання автокефалії Українській церкві, зняв анафему з патріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними, а також визнав незаконною анексію Київської митрополії Російською православною церквою, скасувавши акт про передачу території України під адміністрацію Російської церкви.

Додамо, що 3 листопада предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, що Київський патріархат звернеться до Верховної Ради з проханням прийняти закон про єдину православну Церкву в Україні, а також про зміну назви Української православної церкви Московського патріархату на «Російську православну церкву» в Україні.