Вступила в силу асоціація Україна-ЄС
facebook.com/petroporoshenko

Вступила в силу асоціація Україна-ЄС

Петро Порошенко привітав українців з набуттям чинності Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Європейським співтовариством з атомної енергії, і їх державами-членами з одного боку, та Україною з іншого боку. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна. 

«1 вересня 2017 року, день, який назавжди увійде в історію нашої сильної та незалежної України. Сьогодні в повному обсязі набуває чинності Угода про асоціацію між Україною та ЄС», — написав Петро Порошенко на своїй сторінці в Фейсбук.

Раніше глава представництва Євросоюзу в Україні Хьюг Мінгареллі зазначив, що з 1 вересня Угода про асоціацію вийде на стадію своєї повної реалізації, що буде «сприяти політиці асоціації та інтеграції української економіки на європейський ринок».

Нагадаємо, з 2014 року Угода про асоціацію між Україною та ЄС працювала в обмеженому обсязі. Політична частина угоди між Україною та ЄС була підписана 21 березня 2014 року під час саміту в Брюсселі президентом Європейської ради Херманом Ван Ромпеєм і президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу. Підпис з української сторони поставив тодішній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Економічна частина Угоди про асоціацію, яка передбачає створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейстким Союзом, була підписана 27 червня 2014 року на саміті ЄС в Брюсселі. З європейської сторони документ підписали Х.В. Ромпей і Ж.М.Баррозу, а з українського боку підпис поставив президент України Петро Порошенко.