Ядерне паливо на ЧАЕС будуть сортувати роботи
flickr.com/diegosaez

Ядерне паливо на ЧАЕС будуть сортувати роботи

Ядерне паливо у новому сховищі на Чорнобильській АЕС сортуватимуть роботи. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на ТСН.

Зазначається, що нове сховище розташоване в кількох сотнях метрів від атомної електростанції. На об’єкті досі тривають оздоблювальні роботи, але випробування апаратури вже почалося. Нове сховище, вартістю майже в 400 млн євро, було побудовано переважно коштом закордонних інвесторів.  Наразі понад 20 тисяч відпрацьованих ядерних збірок зберігаються у старому сховищі.

Після завершення робіт відпрацьоване паливо зі старого сховища перевезуть у нове. Повідомляється, що в новому сховищі з ним працюватимуть роботи: будуть діставати, розбирати й сортувати уранові стрижні. Наразі у тренувальному режимі вони працюють з імітаторами відпрацьованого палива – сталевими стрижнями, які не несуть жодної загрози.

Уран може потрапити сюди вже на початку наступного року, а поки що триває відпрацювання процедури. Процесами керують кілька інженерів. Вони наглядають за роботою роботів крізь товсте скло, яке не пропускає радіацію, а також за допомогою камер спостереження .

Після того, як уранові стрижні будуть розрізані, відсортовані та завантажені в герметичні пенали, їх знову вивозитимуть залізничними коліями до зони зберігання. У залізобетонних конструкціях відпрацьоване ядерне паливо з Чорнобильської АЕС планується зберігати ще впродовж ста років.