Яких змін чекати українцям уже з 1 січня
flickr.com/mikkokam

Яких змін чекати українцям уже з 1 січня

З нового року в Україні починають діяти нові правила, вимоги та тарифи.

Мито на посилки з-за кордону

Згідно з новим законом, з 1 січня без сплати мита можна буде отримати лише три посилки в місяць вартістю до 150 євро кожна. Починаючи з четвертого відправлення, товари будуть обкладатися митом та акцизом.

Нагадаємо, що раніше обмеження стосувалось лише вартості посилки, а кількість відправлень не обмежувалась.
Рада також змінила правила ввезення товарів у багажі.

Тепер українці зможуть провозити товари загальною вартістю до 500 євро і вагою до 50 кг за умови, що були відсутні в Україні більше доби і в’їжджають в країну не частіше одного разу за три доби. При недотриманні цих часових проміжків особа має право на ввезення товару на суму до 50 євро.

Реформа ЖКГ

Документ вступає в силу з 1 січня, а частина реформ запрацює через півроку, 10 червня. За новими правилами облік тепла, гарячої та холодної води здійснюватиметься за загальнобудинковим лічильникам, облік електроенергії та газу — за індивідуальними. Крім того, вводиться абонплата за опалення, водопостачання та ремонт будинків.

Низку норм нового закону про ЖКГ відтермінували до 1 січня 2019 року. Серед них пеня за борги, монетизація субсидій, перезаключення договорів з управляючими компаніями замість ЖЕКів.

Сортування сміття

Верховна Рада внесла зміни в закон «Про відходи» і зобов’язала, починаючи з 2018 року, сортувати сміття за видами матеріалу: пластик, скло, папір, метал та органіка.

Відтепер органам місцевого самоврядування заборонено захороняти неперероблені побутові відходи.
Штраф для громадян, які не виконуватимуть нові норми закону становитиме 20-80 неоподаткованих мінімумів (340-1360 грн).

Обмеження швидкості

З 1 січня швидкісний режим у населених пунктах буде знижено з 60 до 50 км/год. Зміни не стосуватимуться пересування у нічний час — з 23:00 до 6:00.

Розмитнення автомобілів

Верховна Рада внесла зміни до Податкового кодексу і запровадила пільговий режим для імпорту електромобілів. З 1 січня по 31 грудня 2018 року нові та вживані електрокари можна ввозити в Україну без сплати акцизу та ПДВ, що дозволить знизити ціни на 20%. Служби таксі, котрі використовують такі автомобілі та компанії, котрі здають їх в оренду, також звільнили від сплати цього податку.

З нового року знижуватимуться ставки мита на європейські автівки, які ввозяться в країну. За умовами Угоди про вільну торгівлю між ЄС та Україною, упродовж наступних 7-10 років їх скасують повністю.

Перерахунок пенсій військовослужбовцям

За словами міністра соціальної політики України Андрія Реви, пенсії військовим перерахують з 1 січня 2018 року, навіть якщо закон про це буде прийнято пізніше.

Міністр повідомляє, що в результаті пенсія зросте для кожного індивідуально залежно від стажу і розміру грошового забезпечення, а середнє підвищення складе 1,5 тисячі грн.

Зарплати вчителям

Верховна Рада заклала у бюджет на 2018 рік збільшення зарплат вчителям у середньому на чверть. Перерахунок буде проводитись через обов’язкову надбавку за престижність: 20% для усіх вчителів і 30% для найкращих.

Біометричний контроль іноземців

З нового року починає роботу система фіксації біометричних даних іноземців, які перетинають кордон з Україною. Йдеться про громадян держав, що входять у складений Кабміном список країн міграційного ризику. Всього таких держав декілька десятків. На пропускному пункті особу будуть ідентифікувати за відбитками пальців правої руки, паспорти перевірятимуть у базах Інтерполу, місце перебування в Україні фіксуватимуть у системі

Акцизи на табачні вироби

Верховна Рада внесла зміни до Податкового кодексу, внаслідок чого з нового року в Україні суттєво подорожчають цигарки. Акцизи зростуть з 445 до 577,98 грн за тисячу штук. Збільшення ставки позначиться на роздрібній ціні сигарет — вони подорожчають на 2-7 грн залежно від марки та виробника.