Японія передала Україні сучасну техніку для розмінування
mvs.gov.ua

Японія передала Україні сучасну техніку для розмінування

У вівторок, 12 грудня, Уряд Японії урочисто передав сучасну техніку для піротехнічних підрозділів ДСНС України. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт МВС.

На церемонії передачі був присутній Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шигекі Сумі, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, представники ДСНС та ООН.

Зазначається, що спеціальне обладнання та авто придбали за фінансової підтримки Японії в межах проекту міжнародної технічної допомоги «Посилення діагностичних можливостей лікарень та зміцнення потенціалу з розмінування в Україні» Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС).

Автомобілі призначені для груп з гуманітарного розмінування. Їх використовуватимуть для переміщення вибухотехніків в ті місця, де виявлено міни, не розірвані снаряди.

Отримані транспортні засоби розподілять між піротехнічними підрозділами ДСНС України у Волинській, Запорізькій, Одеській та Херсонській областях. Також їх направлять у райони, що постраждали внаслідок воєнних дій на Донбасі.

«Ми сподіваємося, що завдяки цій техніці страждання людей на Сході будуть зменшені», – зауважив Аваков.

mvs.gov.ua

Крім того, ДСНС України отримала георадари-детектори для пошуку вибухонебезпечних предметів. У частині з них мінімально присутній метал, а в деяких – цілком відсутній. За словами першого заступника голови ДСНС Олега Мельчуцького, досі аналогічного обладнання в підрозділах ДСНС не було.

Зі свого боку Шигекі Сумі наголосив, що уряд Японії надалі надаватиме підтримку Україні щодо технічного переоснащення підрозділів ДСНС.

«Ми сподіваємося, що завдяки цій техніці страждання людей на Сході будуть зменшені», – зазначив посол.