ЄБРР і екологічні організації надали Львову 35 мільйонів євро для вирішення "сміттєвої кризи"
city-adm.lviv.ua

ЄБРР і екологічні організації надали Львову 35 мільйонів євро для вирішення «сміттєвої кризи»

Європейський банк реконструкції та розвитку, Східноєвропейський фонд енергоефективності та довкілля (E5P),  Фонд чистих технологій надали кредитне фінансування на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища та будівництво у Львові сміттєпереробного заводу. Загальна сума — 35 мільйонів євро. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Відповідні угоди за участю представників керівництва ЄБРР, фондів і керівництва Львова підписали сьогодні, 1 червня, в Києві.

Пакет фінансування включає 13-річний кредит ЄБРР в розмірі 20 млн. євро під гарантію міста, інвестиційний грант в розмірі до 10 млн. євро від Східноєвропейського фонду енергоефективності та довкілля (E5P), який повертати не потрібно, а також пільговий кредит в розмірі 5 млн. євро від Фонду чистих технологій (ФЧТ).

Ці кошти місто використає для вирішення сміттєвої проблеми, щоб збудувати перший в Україні завод із глибинної переробки твердих побутових відходів, а також здійснити рекультивацію існуючого полігону, який є одним із найбільших полігонів в Україні.

Мер Львова повідомив, що будівництво заводу планують почати вже цього року. Термін будівництва — два роки. Також Садовий зазначив, що роботи з рекультивації полігону займуть до п’яти років.

До слова, проблеми зі сміттям у регіоні почалися після пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі. Після цього на території всієї України почали виявляти «сміттєві сюрпризи» зі Львівщини.