ЄС запустить інтерактивну онлайн-карту санкцій
flickr.com/european_parliament

ЄС запустить інтерактивну онлайн-карту санкцій

Завтра, 29 вересня, Європейський Союз запускає інтерактивну онлайн-карту, що міститиме інформацією про міжнародні санкції, введені проти режимів, організацій та окремих фізичних осіб в усьому світі. Про це повідомляє Deutsche Welle. 

Сервіс призначений для підприємців з Євросоюзу, які ведуть бізнес за кордоном. Так вони зможуть оперативно отримувати повну інформацію щодо санкцій, що діють у світі та уникати їхнього порушення, оскільки це може призводити до серйозних проблем. Наприклад, транзакції, проведені французьким банком BNP Paribas з Іраном, Суданом, М’янмою та Кубою, призвели в результаті до того, що США наклали на банк штраф у розмірі 8,9 млрд доларів.

Повідомляють, що карта буде містити дані щодо обмежень, які діють проти обраної користувачем країни. Також вона дозволятиме шукати санкції за різними секторами економіки, назвами підприємств та іменами окремих осіб.

Зазначається, що побоювання порушити санкції часто призводить до того, що бізнеси відмовляються від співпраці з країнами та організаціями, які не є об’єктом обмежувальних заходів. Естонія, яка наразі головує у ЄС та займалась розробкою онлайн-карти, запевняє, що європейські інституції щодня отримують тисячі запитів від компаній щодо санкцій, яких вони повинні дотримуватися. Передбачається, що онлайн-карта спростить життя як підприємцям, так і компетентним органам у Євросоюзі.

Актуальний список санкцій ЄС займає 136 сторінок та містить посилання на кілька сотень конкретних документів. Перелік оновлюється двічі на рік, до нього вносять близько 80 поправок.