ЮНЕСКО протестує проти буріння скелі під "Ластівчиним гніздом" у Криму
flickr.com/bodadecine

ЮНЕСКО протестує проти буріння скелі під «Ластівчиним гніздом» у Криму

Ситуація у сфері культури на півострові продовжує викликати серйозну стурбованість ЮНЕСКО, особливо щодо стану збереження об’єктів культурної спадщини України.

Як передає ВВС з посиланням на доповідь ЮНЕСКО, організація заявляє, що окупаційна влада в Криму проводить незаконне буріння скелі, на якій стоїть пам’ятник національного значення палац «Ластівчине гніздо.

«Стало відомо, що окупаційна влада приступила до проведення незаконних розкопок й інженерних геологічних робіт, а саме до буріння скелі, на якій розташований пам’ятник національного значення палац «Ластівчине гніздо», — йдеться у тексті документа.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій зазначає, що українська влада збирає докази для початку кримінального переслідування так званих археологів, які, порушуючи міжнародні конвенції, «проводять незаконні розкопки на окупованій території України».

Після анексії Криму Росією Україна втратила контроль над 15 000 історичних та архітектурних пам’яток та близько 100 музеями, повідомляє ВВС.