З 1 листопада ціна на газ для населення збільшиться на 23,5%

З 1 листопада ціна на газ для населення збільшиться на 23,5%

З 1 листопада ціна на газ для населення в Україні зросте на 23,5%. Про це оголосив на екстреному засіданні уряду прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Проект постанови покладає спеціальні обов’язки на НАК «Нафтогаз України» продавати з 1 листопада 2018 року постачальникам газу населенню газ за ціною 8550 гривень за тисячу кубометрів.

Зараз населення купує газ за ціною 6,96 грн за кубометр, за новим тарифом вартість одного кубічного метра газу для населення складе 8,55 грн.

Як повідомляють у прес-службі КМУ, підвищення ціни на газ є значно меншим за первинні вимоги МВФ.

«Втім, це підвищення стало значно меншим за первинні вимоги. У мене було два варіанти – аби домовитися про мінімальне зростання цін на газ  і продовжити співпрацю. Або увійти у дефолт. Це  банкрутство країни. … Цього неможливо було допустити», — заявив Володимир Гройсман.

«Я розумію, що для кожної української родини це важко, але мушу зазначити, що спочатку планувалося збільшити на 60%, але в результаті важких перемовин ми домовились про компроміс», — сказав Гройсман.

Питання ціни на газ для населення є одним із ключових для відновлення фінансування від Міжнародного валютного фонду. Так, в Україні має припинитися дія спеціальних зобов’язань (PSO) з продажу природного газу для потреб населення і теплокомуненерго за зниженою ціною та відбутися перехід до ринкових цін.

Після рішення уряду про підвищення ціни на газ МВФ заявив, що досягнуто угоди між Україною та МВФ про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA), яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), що завершується у березні 2019 року.