З 16 січня Поліграфкомбінат "Україна" виготовлятиме у 2 рази більше закордонних паспортів, - Кубів
twitter.com/mineconomdev

З 16 січня Поліграфкомбінат «Україна» виготовлятиме у 2 рази більше закордонних паспортів, — Кубів

На ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» запустили нове обладнання, яке дозволить випускати удвічі більше закордонних біометричних паспортів. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

Запуск нового обладнання сьогодні, 16-го січня, перевірив перший віце-прем’єр міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

«Оскільки підприємство працює цілодобово і без вихідних у три зміни, то після запуску нової машини вони зможуть виготовляти вдвічі більше документів. Зараз це 10 тисяч паспортів на добу, а від сьогодні це буде 21 тисяча на добу», — зауважив міністр.

За його словами, підприємство ще з 2014 року потребувало закупки нового обладнання. У серпні минулого року відомство ініціювало рішення КМУ щодо зменшення відрахувань до держбюджету частини чистого прибутку комбінату.

Таким чином, як зазначив Кубів, ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» надали змогу використати додаткових 35% чистого прибутку на придбання необхідних потужностей.

twitter.com/mineconomdev

Вартість закупленого обладнання становить 1,7 млн євро. Як повідомляють у Мінекономрозвитку, на ньому можна виготовляти 500 паспортів на годину, тобто близько 11 тисяч паспортів на добу та 3 960 000 паспортів на рік.

На сьогодні в черзі на персоналізацію стоїть 775 000 наборів персональних даних.

Очікується, що нове обладнання допоможе стабілізувати ситуацію з видачею термінових документів протягом кількох місяців.

«Протягом наступних 2-3 місяців чергу буде ліквідовано», — запевняють у відомстві.

До сезону літніх відпусток поліграфкомбінат працюватиме цілодобово у три зміни.