З України вислали білоруського дипломата
facebook.com/UkrEmbMinsk

З України вислали білоруського дипломата

Через те, що Білорусь оголосила персоною нон-ґрата радника українського посольства в Білорусі Ігоря Скворцова, з України було вислано білоруського дипломата. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна. 

Зазначається, що про висилання працівника білоруського дипкорпусу розповіла речниця МЗС України Мар’яна Беца.

«У зв’язку з тим, що білоруська сторона оголосила персоною нон-ґрата та вислала українського дипломата, Україна, керуючись принципом взаємності, також вислала білоруського дипломата з країни», — заявила вона сьогодні, 21 листопада.

Спікер Міністерства закордонних справ не назвала прізвище висланого білоруського дипломата, та уточнила, що він був першим секретарем посольства Білорусі. Згідно з повідомленням, він уже залишив територію України. Мар’яна Беца також додала, що ця ситуація пов’язана зі справою Павла Шаройка.

Речниця МЗС пояснила, що саме цього дипломата було вислано тому, що, як правило, за дипломатичною практикою при висиланні дипломатів зберігається принцип рівноцінних посад.

Нагадаємо, минулої п’ятниці, 17 листопада, стало відомо про те, що 25 жовтня в Мінську було затримано власного кореспондента «UA: Українське радіо» Павла Шаройка.

Вчора, 20 листопада, офіційний представник Комітету держбезпеки Білорусі повідомив, що КДБ затримав Шаройка за звинуваченням у шпигунстві. За його словами, журналіст зізнався, що є кадровим співробітником розвідки України, а координував його діяльність радник посольства України в Білорусі Ігор Скворцов, у зв’язку з чим останнього оголосили персоною нон ґрата.

Сьогодні в Головному управлінні розвідки Міноборони України офіційно заявили, що Шаройко працював у ГУР МО керівником прес-служби до 2009 року, коли його звільнили з військової служби за станом здоров’я.