З’явилися знімки українських кораблів, які захопила Росія
TASS VIA GETTY IMAGES

З’явилися знімки українських кораблів, які захопила Росія

Російські прикордонники в Керченській протоці захопили два катери та буксир українських ВМС. Наразі, за повідомленнями місцевих ЗМІ, українські кораблі малий броньований артилерійський катер «Нікополь» та буксир «Яни Капу» пришвартовані в порту Керчі.

TASS VIA GETTY IMAGES
TASS VIA GETTY IMAGES

На фото: український катер «Нікополь» і рейдовий буксир «Яни Капу».

За даними ВМС України, 25 листопада, у неділю, російський прикордонний корабель в Керченській протоці протаранив український буксир, коли корабельна група здійснювала перехід з одеського порту до Маріуполя.

В результаті ескалації конфлікту, захоплено три кораблі, 23 українських військовослужбовців, 6 з яких поранено. Росіяни захопили «Бердянськ» та «Яни Капу» і відбуксували їх. «МБАК Нікополь, заблокований та слідує у супроводі окупантів, катер не ушкоджено», — заявили у ВМС.

Фото: TASS VIA GETTY IMAGES

У ВМС України повідомляли, що малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» та «Нікополь» вражені вогнем противника і втратили хід, а рейдовий буксир «Яни Капу» примушений до зупинки.

«Кораблі захоплені спецназом РФ», — повідомили у відомстві у Facebook.

У зв’язку з агресією Росії в Керченській протоці після засідання Ради національної безпеки і оборони Петро Порошенко звернувся до Верховної Ради з вимогою розглянути на позачерговому засіданні в понеділок о 16:00 рішення про запровадження воєнного стану в Україні. Якщо депутати підтримають указ президента, воєнний стан триватиме 60 днів по всій території України.

Наразі Збройні сили України приведені у повну бойову готовність.

Радбез ООН сьогодні о 18:00 проведе екстрене позачергове засідання через захоплення Росією українських катерів.

У Кремлі заявили, що українські кораблі нібито «порушили державний кордон РФ». Крім того, російська сторона повідомила про госпіталізацію трьох українських військовослужбовців, затриманих в районі Керченської протоки 25 листопада. Проти захоплених українських моряків порушили кримінальні справи за звинуваченням у порушенні кордону РФ.

За даними ВМС ЗСУ, військові кораблі України користуються свободою судноплавства у Керченській протоці та Азовському морі, отже можуть здійснювати прохід через Керченську протоку у будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. А сам перехід був плановий і про його здійснення було повідомлено.