Закон про реформування сфери паркування транспортних засобів: що зміниться
5.ua

Закон про реформування сфери паркування транспортних засобів: що зміниться

В Україні набрав чинності закон про реформування сфери паркування транспортних засобів, який вводить фото- та відеофіксацію правопорушень, що був підписаний Верховною Радою 21 грудня 2017 року. Що змінить нове впровадження — повідомляє main.in.ua з посиланням на УНІАН.

Закон встановлює обов’язкове залишення копії постанови або повідомлення про рішення про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, зафіксовані в режимі фото та відеозапису, на лобовому склі транспортного засобу.

У чому суть закону

Повноваження розгляду справ про адміністративні правопорушення та здійснення тимчасового затримання транспортного засобу, згідно з документом, мають інспектори з паркування.

Крім того, удосконалено розміри штрафних санкцій за порушення правил паркування, а також передбачено надання 50% знижки в оплаті штрафів за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, у разі сплати штрафу протягом 10 банківських днів тощо.

Також законом передбачено, що органами місцевого самоврядування має бути впроваджено автоматизовану систему контролю оплати паркування та вжито заходів щодо збільшення чисельності осіб для прийняття на службу в органи місцевого самоврядування інспекторів з паркування.

Для зручності оплати за паркування та ефективного контролю за її здійсненням створюється законодавча можливість запровадження за рішеннями органів місцевого самоврядування на території відповідних населених пунктів автоматизованої системи контролю оплати паркування.

Що змінилося 

До вищезгаданого закону в Україні паркування не регулювалося на законодавчому рівні. Навіть не дивлячись на те, що зараз існують певні обмеження на паркування, евакуювати автомобіль із забороненого місця або примусити водія сплатити штраф правоохоронці не можуть.

«Так водії достатньо часто не сплачують послуги по паркуванню, нехтують законними вимогами інспекторів-паркувальників, залишають транспортні засоби на проїзних частинах, що ускладнює дорожній рух і створює аварійні ситуації», — відмічають у пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, закон набирає чинності через 180 діб після його опублікування.