Закон про реінтеграцію Донбасу: коротко про основні положення

Вчора, 20 лютого 2018 року, Петро Порошенко підписав закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях». Про це повідомляє main.in.ua.

Згідно з даним законом, в Україні більше немає АТО — наша держава вживає заходи проти країни-агресора, якою Росію тепер визнано на юридичному рівні.

Документ також фіксує, що Російська Федерація є ініціатором збройної агресії проти України та окупантом частини української території. У законі перераховано інструменти, які використовувала країна-агресор для окупації: від регулярної російської армії до найманців з РФ.

Також у документі зазначено, що Україна не визнає будь-який законодавчий акт, виданий на території окупованих територій та не несе за них відповідальність. Україна не несе відповідальність за протиправні дії держави-агресора і людей, що підтримують режим на окупованих територіях.

Документ закріплює пріоритетність виконання положень Мінських домовленостей. Однак для забезпечення національної безпеки і оборони, стримування російської збройної агресії в Донецькій і Луганській областях, Україна має право залучати особовий склад Збройних сил України.

Відповідно до положення, кожна фізична та юридична особа зберігає за собою право на повернення майна, отриманого у рамках українського законодавства.

Переглянути законопроект повністю ви можете на офіційному сайті Верховної Ради України.