Замість екологічної експертизи в Україні діятиме висновок оцінки впливу на довкілля

Сьогодні вступив в  дію в дію Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», який запроваджує новий дозвільний документ – висновок оцінки впливу на довкілля. Він замінить екологічну експертизу, що діяла до цього дня. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

Для отримання висновку необхідно буде подати документи, шляхом внесення їх до відкритого Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля (ОВД). За словами міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, реєстр поки що працює у тестовому режимі, але згодом його базовий функціонал буде розширений та включатиме необхідні інформаційно-довідкові матеріали щодо процедури оцінки впливу на довкілля.

«Реєстр обмежить контакт чиновника з суб’єктом господарювання, що особливо актуально у контексті боротьби з корупційними проявами і поліпшенням інвестиційного клімату в Україні. Але найголовніше, що новий механізм створить належні умови для збереження навколишнього природного середовища. ОВД дозволить зменшити ризики інвесторів, адже вони зможуть оцінити технічні, територіальні альтернативи планованої діяльності та обрати кращий варіант до початку її реалізації», — повідомив Семерак.

ОВД необхідно отримати до прийняття рішення про провадження планової діяльності, що мінімізує ризики шкідливого впливу на довкілля. За словами міністра, саме це відрізняє ОВД від екологічної експертизи, яка могла проводитися навіть на стадії реалізації прийнятих рішень.

Єдиний  реєстр також дозволить усім зацікавленим сторонам  ознайомитись із відкритими процедурами з оцінки впливу на довкілля та перевірити об’єкти та види діяльності, щодо яких здійснюється ОВД  по всій Україні.