Запорізьку АЕС обрали пілотною для реалізації спільного проекту між США і Україною
npp.zp.ua

Запорізьку АЕС обрали пілотною для реалізації спільного проекту між США і Україною

Енергоблок №2 Запорізької АЕС обраний пілотним для реалізації спільного проекту між ДП «НАЕК «Енергоатом» і Міністерством енергетики США, який передбачає серйозний перегляд підходу до виконання ремонтів систем безпеки атомних енергоблоків. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу ЗАЕС.

«Мета проекту є багато в чому революційною для України. У результаті реалізації проекту ми повинні отримати можливість обґрунтовано виконувати ремонти деяких елементів чи навіть систем безпеки на працюючому енергоблоці. В результаті ми очікуємо скорочення ремонтної кампанії, підвищення коефіцієнта використання встановленої потужності, збільшення продуктивності станції», — заявив начальник відділу імовірнісних оцінок служби аналізу безпеки Запорізької АЕС Владлен Яровий.

Проект розрахований на два з половиною роки. Першим етапом стане перевірка якості імовірнісного аналізу безпеки, щоб визначити області, які можна поліпшити.

Після перевірки Аргонська національна лабораторія представить звіт, за результатами якого можна  починати роботу.

«Якщо досвід буде успішним, він надалі пошириться на всі АЕС України», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що з боку України вже створена спеціальна програма з технічним рішенням і стратегічними етапами її реалізації. Вона підписана всіма атомними електростанціями України, дирекцією Компанії і направлена на розгляд до Держатомрегулювання.

Нагадаємо, що на Запорізьку АЕС надійшли три мобільні дизель-генераторні станції (МДГС) для енергоблоків №4-6.