Заява Омеляна про Hyperloop в Україні та тролінг в соцмережах
24.tv.ua

Заява Омеляна про Hyperloop в Україні та тролінг в соцмережах

Міністр інфраструктури Володимир Омелян провів прес-конференцію, під час якої повідомив про плани створення в Україні надшвидкісного сполучення типу Hyperloop за кошти приватних інвесторів. Тестовий майданчик створять в Дніпрі, будівництво планують розпочати вже в наступному році.

«Ми створюємо центр транспортних інновацій Hype.ua. В його рамках ми хочемо дати наукове обґрунтування, розробити технологію, яка буде застосовуватися в Україні, і створити тестову площадку в місті Дніпро для розвитку цього нового виду транспорту в нашій країні », — розповів Омелян.

Крім того, міністр розповів про три стадії реалізації проекту. В рамках першої стадії пройде експертна оцінка проекту, яка покладена на Національну академію наук. Друга стадія орієнтовно має розпочатися в наступному році  і займе близько двох років. Це власне будівництво тестового майданчика у Дніпрі. Третій етап — промислове будівництво.

При цьому міністр наголосив, що проект є дуже масштабним і потребує багато часу на реалізацію: «Не треба очікувати, що завтра ми відкриємо двері, сядемо в капсулу і «помчимо». Бо навіть на світовому рівні ця система не є досконалою». Серед розробників будуть «Укроборонпром», Національна Академія Наук, «Південмаш». Наразі інші деталі проекту невідомі, проте міністр обіцяв протягом декількох тижнів оприлюднити бюджет.

Нагадаємо, Hyperloop — це система Ілона Маска, де транспортом є герметична капсула на аеродинамічній подушці. Швидкість такої капсули може перевищувати 600 кілометрів на годину.

А ось мер Дніпра Борис Філатов цій новині, м’яко кажучи, здивувався.

«Не спрашивайте подробности. Я сам пока в шоке:)», — написав Філатов, прикріпивши посилання на відповідну новину.

Потролили проект і користувачі мережі


Та й сам міністр вирішив пожартувати на тему у своєму Facebook